Ana sayfa » Genel » Instagram Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım?
Instagram Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım

Instagram Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım?

Sosyal medya kullanıcılarının ilgisini çeken ve günlerinin büyük bir bölümünü geçirdikleri Instagram uygulaması içerisinde zaman zaman sorun yaşamaları durumu söz konusu olarak görülebilmektedir. Genel olarak mobil cihazlardan giriş yapıldığından dolayı sadece bir kereliğine kullanıcı adı ve şifre sorgulaması yapan Instagram sosyal medya hesapları, kullanıcı şifrelerinin sık sık unutulduğu sosyal medya siteleri olarak görülmektedir. Instagram şifremi unuttum biçiminde hareket edecek olan sosyal medya kullanıcısının genel olarak olumlu sonuçlarla karşı karşıya kalmaları ve şifrelerini elde etmeleri ya da yenilemeleri durumuyla da karşı karşıya gelmeleri söz konusu olmaktadır. Instagram şifremi unuttum biçimindeki hareketleri de kısa bir süre içerisinde sonuçlanabilecektir.

Instagram Şifremi Unuttum Nasıl Yenileyebilirim?

8 yıldır hayatımızda olan ve resim ya da video paylaşımı konusunda öncü bir platform olarak kendini gösteren Instagram hesaplarına hemen hemen herkesin sahip olduğu söylenebilir. Dünya üzerinde milyonlarca kullanıcısı olan Instagram sosyal medya hesabı içerisinde zaman zaman sorunlar da baş gösterebiliyor. Instagram şifremi unuttum biçiminde ortaya çıkan sorunlar da maksimum 2 dakika içerisinde çözüme kavuşuyor. Instagram şifremi unuttum şeklinde hareket eden sosyal medya kullanıcılarının doğru bilgileri girmeleri halinde oldukça kısa bir zaman zarfında yeniden şifrelerini elde ederek, sosyal medya hesaplarına erişmeleri durumu da oldukça kolay bir noktada gerçekleşen bir durum olarak ifade ediliyor.

Instagram üzerinden şifre hatırlatma ya da yenileme işlemlerini gerçekleştirmek tamamen kimlik doğrulamaya dayalı bir faaliyet olarak adlandırılmaktadır. Kimlik doğrulama son işlem olarak görülse de Instagram şifremi unuttum seçeneğinde etkili bir yöntem olarak görülmektedir. Instagram şifremi unuttum biçiminde hareket edecek olan sosyal medya kullanıcılarının mobil cihaz telefonları ya da e-mail adresleri ile gereken tüm güvenlik bilgilerini edinebilmeleri durumu söz konusu olabilmektedir. Bu tip iletişim adreslerini hatırlamamanız halinde ise doğrudan kimlik bilgilerini kullanarak harekete geçmek en etkili yöntem olarak görülmektedir. Biraz uğraştırıcı olarak görülse de kesin bir çözüm yaratma konusunda da ön planda yer alabilecektir. Böylelikle de şifre yenileme işleminin tamamlandığı aktif olarak görülebilecektir.

BU YAZI İLGİNİ ÇEKEBİLİR  Instagram Reklam Verme Ücretleri ve Fiyatları

Instagram Şifresini E-Mail Adresiyle Yenileme

Instagram ana sayfası ya da uygulamasına girerek, kayıtlı üyelerin nick ve şifre girişi yaptıkları kısmın altında yer alan “şifremi unuttum” seçeneğine tıklayabilirsiniz. Bu seçeneği tıklayarak Instagram şifresini unuttum şeklindeki hareketlerinizin ilk halkasını gerçekleştirebileceksiniz. Instagram şifremi unuttum biçiminde bu kısma geldiğiniz anda sosyal medya sitesine kayıtlı olan e-mail adresinizi ya da Instagram kullanıcı adınızı girebilirsiniz. E-mail adresinizi bu süre sonrasında kontrol ederek, Instagram’dan gelen maili tıklayın. Gelen linkle Instagram’a yeniden giriş yapacaksınızdır. Böylelikle kullanıcı adınızı tekrardan belirterek, daha akılda kalıcı bir şifre belirleyebilirsiniz. Instagram üzerinde tekrardan gezinmeye bu işlemi tamamladıktan sonra devam edebilirsiniz.

Instagram Şifresini Cep Telefonu ile Yenileme

Instagram üzerinden şifre yenileme işlemleri e-mail adreslerinin yanında cep telefonu numaralarıyla da gerçekleştirilebilmektedir. Instagram şifremi unuttum biçiminde hareket edecek olan sosyal medya kullanıcılarının ana sayfadan yine “şifremi unuttum” paneline giriş yaparak, “ telefon” seçeneğine tıklamaları başlangıç adımı olacaktır. Instagram şifremi unuttum kapsamında ortaya çıkan sonraki adımda da açılan sayfaya Instagram üyelerinin kayıtlı olan mobil numaralarını girmeleri istenecektir. Bu işlemi tamamlayıp onayladıktan sonraki zaman diliminde de kısacık bir süre içerisinde cep telefonuna şifre yenileme linki SMS biçiminde gelecektir. Bu linke giriş yapılarak, şifrenin yenilenmesi durumu söz konusu olacaktır. Böylelikle de Instagram hesaplarını yeniden kullanmaya başlamaları durumu da ortaya çıkacaktır.

[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir