Ana sayfa » Instagram Destek » Instagram Repost Nasıl Yapılır?
Instagram Repost Nasıl Yapılır?

Instagram Repost Nasıl Yapılır?

Sosyal medya uygulamalarından birisi olan Instagram uygulamasını kullanan kişiler Instagram repost nedir ve nasıl yapılır merak ederler. Yaygın bir kullanıma sahip olan instagramı kullanan insanlar kendi aralarında repost yapmaya dair konuşurlar veya net ortamında bu konu geniş bir yer kaplar. Instagram gönderi paylaşımı yöntemlerinden olan repost kullanıcıların yaygın olarak tercih ettikleri bir yoldur.

Instagram’da fotoğraf veya videoyu repost edilebilmek için kullanılabilen iki tane yöntem vardır. Bu yöntemlerden ilki ekran görüntüsü almaktır. İkincisi ise piyasaya sürülmüş olan uygulamaları kullanmaktır. İlk defa repost yapacaksanız her iki yöntemi de deneyerek hangi yöntemin kolay olduğuna kendiniz karar verebilirsiniz. Repost konusunda hiçbir bilginiz yoksa sizlere yararlı olacağını düşündüğümüz yazımızı okuyarak bilgi alabilirsiniz.

Instagram Repost Etmek Ne Demektir?

Repost etmek Instagram üzerinde paylaşılmış olan fotoğraf ya da videoyu kendi hesabınızda paylaşmanız işlemidir. Repost olarak adlandırılan bu işlem twitter uygulamasına bulunan retweet işlemiyle aynı olan işlemdir. Ancak bu işlemin tek farkı bu işlemin twitter’de olduğu gibi direkt olarak hesapta paylaşılamıyor olmasıdır. Instagram’ın henüz uygulamayı veya ekran görüntüsünü kullanmadan repost özelliğine dair bir güncelleme olmamıştır.

Bunun için insanlar bilinen yolları tercih ederler. Bu yolları kullanarak gönderi sahibinin de bilgisini ekleyerek yaptıkları paylaşımla arkadaşlarına veya tanıdıklarına hitap edebilirler. Özellikle güzel bir sözü repostla paylaşarak o sözü takipçilerinin okumasını sağlarlar. Repost edilen bir video ise yaptıkları paylaşım sayesinde videonun daha çok izlenme oranı elde etmesine yardımcı olabilirler.

Instagram’da Repost İşlemi Nasıl Yapılır?

Instagram repost nasıl yapılır sorusunu soranlardansanız eğer cevabını bulacaksınız. Arkadaşlarınızın paylaştığı resim ya da videonun repost işlemini geliştirilmiş olan bir uygulamayla yapabilirsiniz.

BU YAZI İLGİNİ ÇEKEBİLİR  Instagram Hesap Çalma Yöntemleri Nelerdir?

Uygulamayla nasıl repost yapabileceğinize dair bilgiler şunlardır;

  • Başkasının paylaşımını Instagram hesabınızda paylaşmak için android cihaz kullanıyorsanız Google play uygulamasını açın. Ardından arama bölümüne repost for Instagram yazın ve açılan uygulamayı indirin.
  • Apple ürünlerini kullanıyorsanız eğer uygulamayı app store aracılığıyla indirebilirsiniz.
  • İndirme işleminin ardından uygulamaya giriş yapın ve hangi gönderiyi paylaşmak istiyorsanız o gönderiyi bulun.
  • Gönderinin linki için Instagram hesabınıza girerek gönderinin yapıldığı hesabı bulun. Ardından ise gönderiyi açarak sağ üstte bulunan ⁝’ya tıklayarak bağlantıyı kopyalayın.
  • Kopyalama işlemi ardından indirdiğiniz uygulamada bu kopya linki kullanarak otomatik olarak gönderiye ulaşabilirsiniz.

Uygulamada açtığınız gönderide istediğiniz değişiklikleri yaparak kaydedip gönderiyi hesabınızda paylaşabilirsiniz.

instagram repost nasil yapilir

Ekran Görüntüsüyle Instagram Repost İşlemi Nasıl Yapılır?

Repost uygulaması kullanmadan da repost işlemi yapabiliyoruz. Bunun için ekran görüntüsünü kullanıyoruz. Ekran görüntüsüyle gönderi repostu için ilk olarak Instagram hesabımızı açıyoruz. Hesaba giriş yapıp ve ana sayfamıza ulaşıyoruz. Bu işlemin ardından ise repost yapmak istediğimiz gönderiyi buluyoruz. Beğendiğimiz gönderiyi bulduktan sonra iphone cihazımızın ekran tuşuna ve yan tuşuna birlikte basıyoruz. Bu işlemi gerçekleştirdiğimizde gönderi kütüphanemize kaydedilir.

Gönderiyi açarak ekran görüntüsünde yer alan fazlalıkları telefonumuzun resim düzenleme aracını kullanarak kırpıyoruz. Sonrasında düzenlediğimiz gönderiyi telefonumuzun kütüphanesine tekrar kaydediyoruz. Bu işlemin ardından ise Instagram hesabımıza giriş yaparak gönderi paylaş bölümüne gönderiyi yüklüyoruz. Instagramın farklı renk seçeneklerinden yararlanarak fotoğrafın rengini belirleyip gönder butonuna basıyoruz.

Instagram Hikayeleri İçin Repost Yöntemi Var mıdır?

Instagram hesabı üzerinden yayınlanan resim ve videoları repost sayesinde paylaşabilirsiniz. Instagram’da yayınlanan bir hikayeyi görüp paylaşmak istediğinizde ise repostla hikaye paylaşımı yapılır mı merak edersiniz. Başkası tarafından paylaşılan bir hikayenin repost edilmesi mümkündür. Bunun için ilk olarak Instagram uygulamasına girilir. Sonrasında repost edilmek istenen hikaye açılır. Hikayenin alt kısmında yer alan gönder butonu kullanılır. Butona basıldıktan sonra hikayene ekle tuşuna basılır.

BU YAZI İLGİNİ ÇEKEBİLİR  Instagram Karanlık Mod Nasıl Aktif Edilir? İOS ve Android

Beğendiğiniz hikayeyi özelleştirmek isterseniz zevkinize bağlı olarak özelleştirebilirsiniz. Bu işlemin ardından gönderi altında yer alan hikayeyi paylaş butonunu kullanarak gönderinin hikaye olarak paylaşılmasını sağlayabilirsiniz. Hikaye paylaşımında hikayeyi başka bir hesaptan repost ettiğini paylaşmanız gerekir. Bunu belirtmediğinizde hikayenin sahibiyle sorun yaşayabilirsiniz.

Instagram destek blogumuzdan yararlanarak tüm merak ettiklerinize cevap bulabileceksiniz.

Instagram Nasıl Repost Yapılır?

Instagram repost nasıl yapılır sorularının iki cevabı vardır. Bunlar gönderinin ekran görüntüsünün alınması ve repost uygulamasının kullanılmasıdır.

Instagram Repost Uygulamasını Kullanmanın Ücreti Var mıdır?

İnstagram repost uygulamamızı kullanmanın hiçbir ücreti yoktur. Mobil cihazlara uygulama indirme programlarını ücretsiz kullanarak uygulamayı indirebilirsiniz.

Instagram Repost’la Neler Paylaşılır?

Instagram repost’la resim, video ve hikaye paylaşımı yapabilirsiniz.

[Toplam: Ortalama: ]

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir