Ana sayfa » Instagram Destek » Instagram Reklam Nasıl Verilir?
Instagram Reklam Nasıl Verilir?

Instagram Reklam Nasıl Verilir?

Instagram reklam vererek işletmenizin ve hesabınızın daha güçlü bir hale gelmesini sağlamak mümkündür. Tabi bunun için işlemi doğru şekilde yapmanız gerekiyor. Mutlaka hepiniz sponsorlu paylaşımlara denk gelmişsinizdir. Bunu yaparak hem daha çok kişinin dikkatini çekebilir, birçok insanla aynı hesap üzerinden iletişim kurabilirsiniz. Reklamın en büyük avantajı sizin konunuza ilgisi olan ancak sizden haberi olmayan insanların bulunmasına yardım edecektir.

Instagram reklam verme işlemini sosyal medya şirketine ait business bölümüne girerek yapabilirsiniz. Tabi bunu yapmadan önce hangi tür reklamı tercih edeceğinize karar vermeniz gerekiyor. Doğru kararı veren herkes birçok insana rahatça paylaşımlarını ve satmak istediği ürünleri ulaştırabilir.

Instagram Reklam Türleri ve Özellikleri

Instagram reklam özelliğini kullanmadan önce nasıl bir reklam vereceğinize karar vermeniz gerekiyor. Şirket bu hizmeti için müşterilerine birden çok seçenek sunuyor. Bu seçenekler arasından sizlerde istediğiniz tercih ederek paylaşımınızı yapabiliyorsunuz.

  • Hikaye Reklamları
  • Fotoğraf Reklamları
  • Video Reklamları
  • Dönen Reklamlar
  • Koleksiyon Reklamları
  • Keşfet’te Reklamlar

Bu altı reklam türünden bir tanesini tercih ederek hizmetten yararlanabilirsiniz. İsterseniz hepsini de sırayla kullanmanız mümkündür. Instagram bu konuda müşterilerine farklı hizmetleri hakkında gerekli bilgileri sunarak doğru adımları atmalarını sağlıyor. Bunun içinde yapılması gerekenler bulunuyor. Reklam yöneticisi kısmında bu konuda gerekli bilgi detaylı bir şekilde müşterilerine sunuluyor. Doğru adımı atarak sizlerde bu özellikten yararlanabilirsiniz.

instagram reklam nasil verilir

Instagram Reklam Oluştur Nasıl Yapılır?

Instagram reklam oluştur işlemi Facebook tarafından sahip olunduğu için işlemi ADS Manager üzerinden yapılmasını istiyor. Reklam oluştur sekmesine tıkladığınızda otomatik olarak bu sayfaya yönlendiriliyorsunuz. Reklam verirken eğer tarayıcınızda reklam engelleyici varsa onu kapatmanız sizden isteniyor. Öncelikle pazarlama amacınızı seçmeniz sizden isteniyor. Etkileşim, trafik, erişim, marka bilinirliği, dönüşümler ve katalog satışları gibi çok sayıda seçenek sunuluyor.

BU YAZI İLGİNİ ÇEKEBİLİR  Instagram Takipçi Hilesi Nasıl Yapılır?

Kampanyaya bir isim vermeli, özellikleri seçtikten sonra devam etmeniz gerekiyor. Burada hedef kitlenizi, reklam alanları ve bütçe konusunu belirlemeniz gerekiyor. Bunları yaparken bütçenize göre yaşanacak olan etkileşim ve erişim rakamları ortalama olarak sizlere verilecektir. Sizde buna göre işlemini yapabileceksiniz.

Bu işlemden sonra yapılacak olan görülecek olan reklamın doğru şekilde paylaşılması için sizden ufak dokunuşlar yapmanızı istenecektir. Bu dokunuşlar sayesinde kullanıcıların dikkatini çekecek olan detayları rahatça öne çıkarmanız mümkün olacaktır. Onayla sekmesine tıklayarak reklamın hemen yayınlanmasını sağlama şansınız var.

Instagram ile ilgili tüm merak ettikleriniz ve bilmek istedikleriniz burada! Instagram engel kaldırma hakkında bilgi almak istiyorsanı blog yazımız sizleri bekliyor.

Instagram Reklam Nasıl Verilir?

Instagram reklamları oluşturmak için Facebook Business Manager sisteminden yararlanabilirsiniz.

Reklamların Hedef Kitlesi Belirlenebilir mi?

Instagram reklamlarınızın hedef kitlesini reklam oluşturma sırasında belirleyebilirsiniz.

Reklamlar İçin Konum Belirlenebilir mi?

Instagram reklamları için çok kolay bir şekilde konum ayarlanabilir. Reklam ayarlarını oluştururken spesifik konum ayarı yapılabilir.

[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir