Ana sayfa » Instagram Destek » Instagram Reklam Verme Ücretleri ve Fiyatları
Instagram Reklam Verme Fiyatları

Instagram Reklam Verme Ücretleri ve Fiyatları

Kullanıcıların ilgi alanına göre oluşturulan hedef kitle reklam vermek isteyen firmalar için oldukça önemlidir. Sosyal medya kullanıcılarının artması ve kurumsal kimlik adına firmaların rekabet ettiği, uygun Instagram reklam fiyatları sunduğu, kullanıcı kitlesi yoğun olan bir platformdur.

Instagram Reklamlarında Müşteri Kitlesinin Önemi

Kurumsal firmaların kimlik adına oluşturdukları web siteler haricinde Instagram platformuna reklam vermek oldukça önemlidir. Nitekim verilen reklamların içeriklerinde kullanılan ürünler ya da hizmetler kullanıcıya hitap eder nitelikte olmalıdır. Ürünlerinizi daha fazla kullanıcıya ve reklamlarınız hedef kitleye ulaşsın istiyorsanız, önceliğiniz muhakkak reklam bütçenizi belirlemek olmalıdır.

Bütçenizi belirlerken özellikle bazı şartlara dikkat etmeniz gerekmektedir. Ürünlerinizin kime, hangi kişilere, yaş grubuna ya da cinsiyete uygun olduğunu belirlemek satışlarınızda reklam bütçenizin amacına ulaşabilmeniz için önemlidir. Tıklama başına değişen maliyetler arasında belirlenen Instagram reklam fiyatları 1 TL lik bütçe ile tıklama başına olabiliyor. Reklama göre 20 kr. ya da daha fazla olabilen ücretler değişebilmektedir.

Instagram Reklam Verme Kriterleri

Instagram reklamları için reklam yöneticisi desteği almanız önemlidir. Bu destek sizlerin hedef kitle seçiminize ve bütçenizi neye göre belirlemeniz gerektiğine destek olur. İşletme hesabınız üzerinden kolaylıkla reklam yöneticisi bölümünü inceleyebilir ve kriterlerinize göre sponsor reklam verebilirsiniz.

Belirleyeceğiniz toplam bütçe ile bazı özelliklere göre belirlenmektedir.

Bu özellikler;

  • Yaş
  • Cinsiyet
  • İlgi alanı
  • Ülke

Günümüzdeki teknolojik gelişmelere bakıldığında en güçlü satış kanalı halini alan sosyal medya farklı platformlardan oluşmaktadır. E-ticaret sitesi görevi üstlenen Instagram ile satışlarınızı ve müşteri kitlenizi ciddi oranda artırabilirsiniz. Bu imkanlardan yararlanarak kısa sürede takipçi kazanabilir ve web sitenize yönlendirebilirsiniz. Bunun gibi özelliklere göre belirlenen müşteri kitlesine uygun olarak kaç günlük reklam yapılacağı, tıklama başı maliyet ve kullanıcı erişimi belirlenir.

BU YAZI İLGİNİ ÇEKEBİLİR  Instagram Hikayesine Link Ekleme Nasıl Yapılır?
instagram reklam fiyatlari

Instagram Reklamı Vermek Kolay mı?

En geniş sosyal ağ olan Instagramda reklam vermeyi kolaylaştıran en önemli özellik kullanım kolaylığına sahip olmasıdır. Kullanışlı yapısıyla, işletmeye özel sunumu ile bireysel ve kurumsal kullanıma uygundur. Sosyal medya kullanıcısı olarak reklam hesaplarını diledikleri zaman dondurabilen kullanıcılar istediklerinde devam edebilirler.

Ödeme seçeneklerini belirterek, açık artırma kullanım talebinde hesapta yeterli bakiye olmaması sonucu, hesapta para olması ile devam eden bir reklam sürecidir. Instagram reklamlarının yanı sıra facebook reklamları ile aynı anda reklam verebilir ve satış ağınızı hızlı bir şekilde artırabilirsiniz. Hizmet ve tanıtımlarınızda da oldukça etkili bir kullanım sağlamaktadır. Reklamlarınızda günlük bütçeler belirlerken müşteri kitlesi, reklam niteliği, reklam süresi ve tıklama sayısı önceliklidir.

Instagram Reklamında Tıklama Başına Maliyet

Mevcut Instagram reklamları hesabınıza özel olarak kullanabileceğiniz bir uygulamadır. Reklam verirken hesabım gizli olabilir mi? Öncelikle reklam verdiğinizde istediğiniz hedef kitle alanına ulaşmak adına hesabın herkese açık olmasına dikkat edin. Tıklama başına maliyet nedir?

Tıklama başına maliyet belirlenirken 2020 yılı olarak 20 kr. 1 TL ya da daha fazla bir maliyet çıkabilmektedir. Günlük belirlediğiniz bütçe aylık olarak reklam maliyetinizi belirler. Instagramda kullanacağınız reklam maliyetlerinizi düşürmek adına günlük tıklama sayınızı kısıtlayabilirsiniz. Reklam seti avantajlı mı? Sizlere özel uygulanan reklam seti ile daha avantajlı reklam yapmanız mümkün oluyor.

Instagram hikayelere link ekleme mi yapmak istiyorsunuz? Tüm merak ettikleriniz blog yazımızda sizleri bekliyor!

[Toplam: Ortalama: ]

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir