Ana sayfa » Instagram Destek » Instagram Mağaza Açma Adımları (Detaylı Anlatım)
Instagram Mağaza Açma

Instagram Mağaza Açma Adımları (Detaylı Anlatım)

Instagram mağaza açma özelliğinden yararlanarak hemen ürünlerinizi, hizmetlerinizi ve kurumsal firma tanıtımlarınızı işletme sayfasında yapabilirsiniz. Peki, Instagramda mağaza nasıl açılır? gelin hep birlikte bakalım.

Instagram Mağaza Açma Adımları

Sosyal medya platformları arasında özellikle yeni özellik alanı olan Instagram hikayelerinde yaptığınız ürün paylaşımlarınız daha fazla dikkat çekecektir. Ürünleriniz için Instagramda satış yapmak e-ticaret sitesinde satış yapmaktan daha kolay. Peki, ne yapmam gerekiyor? sorusunu cevaplayalım.

Instagramda mağaza açma işlemleri için;

  • Web sitenizi belirtin
  • İşletme hesabına geçin
  • Ürünleri yükleyin
  • Ürünlerinizin daha fazla görünmesi adına reklam verin
  • Müşterilerinize yorum ve mesajlarla web sitenize yönlendirin
  • Ödeme seçeneklerinizi belirleyin
  • Alışveriş özelliğini açın

Instagram üzerinden ürün çıkartması ve diğer özellikler kolaylıkla kullanılabilmektedir.

Instagram Web sitenizi Belirtin

Sosyal medya ağları arasında en verimli çalışan söz konusu uygulama Instagram olarak bilinmektedir. Web sitenize daha fazla müşteri yönlendirmek, e-ticaret sitesi alışveriş yapmayı kolaylaştırmak ve Shopping on Instagram ile daha fazla tanıtım imkânı mümkün. Web sitenizi Instagram işletme hesabınıza tanımlamanız oldukça önemlidir. Bu sayede Instagram profilim bölümünden müşteri kitleniz linke tıklayarak web sitenize giriş yapabilecekler. Web siteniz e-ticaret ya da kurumsal hizmet sitesi olabilir. İşiniz ne olursa olsun müşteri kitlenize ulaşmanız oldukça kolay.

instagram magaza acma

İşletme Hesabına Geçiş Yapın

Instagram hesabınızdan facebook kataloğuma kısmına geçiş yaparak facebook satışlarınıza hikâyenizde yer verebilirsiniz. Satın alma olduğunda ise bildirimle satın alma mesajı alabilirsiniz. İşletme hesabınıza geçiş yapmak için Instagram işletme profilinizi herkese görünür hale getirmeli ve ayarlar kısmından işletme hesabınıza geçiş yapmalısınız. Ürünlerinizi hikâyenizde paylaşabilir, facebook reklamlarınıza yönlendirebilir Instagram üzerinden müşteri sorularını cevaplayabilirsiniz. Ürün satışlarınızı artırmak, firmanız hakkında video ya da görsel tanıtımınızı yapmak, sosyal medya facebook reklamlarına yönlendirmek ve e-ticaret sitenizden alışveriş yapmak adına tüm işlemleri yapabilirsiniz.

BU YAZI İLGİNİ ÇEKEBİLİR  Instagram Biografi Nasıl Hazırlanır Nasıl Olmalıdır?

Alışveriş Özelliğini Açın

Alışveriş özelliğini açarak Instagram’dan hikayelerinizde ürünlerinizi paylaşabilirsiniz. Peki web sitemi Instagram hesabımda kullanabilir miyim? Web site linkinizi profil alanınıza doğru ve detaylı bilgi ekleyerek kullanabilirsiniz. Mağaza açmak özelliği Instagram üzerinde var mı? sorusunun cevabı ise elbette var. Bunun için işletme hesabına geçiş yapmalı ve alışveriş özelliğini açmalısınız.

Instagram üzerinden e-ticaret sitelerine geçiş mümkün mü? Elbette yazdığınız web site linkinden ve shopping on kısmından e-ticaret sitenize giriş yapabilirsiniz. Alışveriş özelliği için profil bölümünden sırasıyla ayarlar, işletme kısmına giriş yapın. Alışveriş özelliğinizi açın, ancak bu özellik sadece alışveriş özelliğini kullanmasına izin verilen hesaplar tarafından aktif edilmektedir. Daha sonra devam, ürün kataloğu seçin ve bitti diyerek işleminizi tamamlayın.

Instagram hashtag kullanımı hakkında tüm merak ettikleriniz blog yazımızda sizleri bekliyor!

Instagram Mağaza Açma Ücretli mi?

Instagram üzerinden mağaza özellikle hesaplar oluşturmak ücretsizdir.

Instagram Üzerinde Pazar İmkanı Fazla mı?

Instagram dünya üzerinde milyonlarca kişi tarafından kullanılmaktadır. Bu nedenle çok yüksek bir pazar hacmine sahiptir.

İşletme Hesabı Nedir?

Instagram işletme hesabı, kişisel olmaktan ziyade bir gelir amacı giden profil türüdür. Mağazalar açmak için kullanılabilir.

[Toplam: Ortalama: ]

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir