Ana sayfa » Instagram Destek » Instagram Kullanıcı Adı Değiştirme Nasıl Yapılır?
Instagram Kullanıcı Adı Değiştirme Nasıl Yapılır?

Instagram Kullanıcı Adı Değiştirme Nasıl Yapılır?

Instagram uygulamasını kullananların sayısı her geçen gün daha da arttığından dolayı değişimler ve soruların sorulma sıklıkları da artar. Instagram kullanıcı adı değiştirme nasıl yapılır konusu da belli güvenlik ve gizlilik nedenlerinden dolayı önemli bir hal alabilir. Instagram kullanıcısı olan her üyenin kullanıcı adını değiştirme imkanı vardır. Bu sayede Instagram profilinizi daha az kişinin bildiği veya size özel bir konuma getirme şansınız da olur. Sosyal medya kullananların birçoğu bu tarz bilgileri eksiksiz bilmelidir.

Kullanıcı Adını Değiştirmek İçin Yapılması Gerekenler

Kullanıcı adı değişimi için yapılacak olanları adım adım uygulamak sorunsuz şekilde tamamlanması açısından son derece önemlidir.

Bunun için aşağıdaki adımları uygulamanız önerilir:

  • İlk olarak sağ üstte yer alan profil sekmesine gelmelisiniz,
  • Buradan profili düzenle yazan kısma ulaşmalısınız,
  • Eski kullanıcı adınızı seçtiğiniz alanla karşılaşırsınız,
  • Buradan yeni isim yazarak onay almanız gerekir.

Kullanıcı adınızın onay alıp almadığından emin olduktan sonra onaylayarak ana sayfaya gelebilirsiniz. Artık profilinizde yeni kullanıcı adınız yazacaktır. Yeni kullanıcı adınızı bilenler arama sonuçlarını bulabilirler. Böylece Instagram kullanıcı adı değiştirme işlemlerini gerçekleştirmiş olursunuz.

instagram kullanici adi degistirme

Kullanıcı Adı Nasıl Bulunur?

Hesapta profil düzenleme kısmından onay aldıktan sonra artık yeni kullanıcı adınızı kullanmaya başlarsınız. Yeni hesabınızın bulunmasını istemediğinizde kullanıcı adı değişimi ile birlikte isim yazan kısmı da değiştirmeniz tavsiye edilir. Instagram hesap sahiplerine gizlilik, isim değiştirme veya engelleme ile alakalı hakları tanımıştır. Yeni kullanıcı adınızı bilmeyenler sizi arayamaz.

Yeni Kullanıcı Adı ve Instagram’ın Sınırlaması

Üyeler arasında Instagram da kullanıcı adı ile alakalı olarak sınırlama olup olmadığı merak edilir. Kullanıcı adınızı istediğiniz kadar değiştirebilirsiniz. Onay alıncaya kadar kullanıcı adı henüz isin olmamıştır. Onaydan sonra ise artık profilinizde görülür ve kullanmanız mümkün hale gelir. Hesabınızı dondurmak veya 14 gün kuralı ile karşı karşıya kalmak yerine kullanıcı adınızı değiştirmek daha makul bir çözüm olur.

BU YAZI İLGİNİ ÇEKEBİLİR  Instagram Hesabı Nasıl Dondurulur?

Instagram Kullanıcı Adını Değiştirme Cezası Var mıdır?

Üye olarak Instagram kullanıcı adını değiştirmek isteyenlerin sınırlaması olmadığı gibi bir süresi veya cezai durumu da yoktur. İstediğiniz kullanıcı adı başkası tarafından kullanılamaz. Yoksa onay alma imkanınız olmayacaktır. Kullanıcı adına sahip olan birisi olmadığı müddetçe onay alırsınız ve kullanırsınız. İstediğiniz zaman da kullanıcı adını değiştirebilirsiniz. Hesabınızın şikayet edilmemesi ve rahatsızlık sonucunda isim değişimi yapıyor olmamanız yeterlidir.

Instagram destek blogumuzdan, Instagram ile ilgili tüm merak ettiklerinize ulaşabilirsiniz.

Kullanıcı Adını Belirlemede Yeşil Tikin Anlamı Nedir?

Yeni kullanıcı adının başkası tarafından kullanılmadığı anlamına gelir.

Eski Kullanıcı Adınızı Geri Almak Mümkün mü?

Kullanıcı adı henüz başkası tarafından alınmadıysa tekrar kullanılması mümkündür.

Aktif Takipçileriniz İsim Değişiminden Etkilenir mi?

Aktif takipçileriniz eğer paylaşımlarınızı seviyor ise kullanıcı adı değişiminden etkilenmezler.

[Toplam: Ortalama: ]

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir