Ana sayfa » Instagram Destek » Instagram İnfluencer Nedir?
Instagram Influencer

Instagram İnfluencer Nedir?

Günümüzdeki şartlarda dijital medyayla birlikte en çok kazandıran meslek listesi alt üst oldu. Mühendislik, avukatlık ya da öğretmenlik gibi geleneksel meslekler yerini youtuber, influencer gibi mesleklere bıraktı. Ülkemizde ve dünyada gelişen sosyal medya meslekleri ileriki anlarda da popüler hale gelecek ve geleneksel mesleklerin yerini alabilir. Ülkemizde üniversitelerde bile sosyal medya uzmanlığı öğretiliyor. Bu alanda kendinizi geliştirmek istiyorsanız geleceğin Instagram influencer kişisi siz olabilirsiniz. Instagram influencer genç yaşlarına rağmen kendi kitlelerini oluşturabilir. Böylece büyük markaların elçiliğine kadar bile yükselebilirler. Instagram influencer olarak kendi kitlenizi yaratmak için doğru içerikler yaratarak Instagram algoritmasına hakim olmanız gerekir. Instagram sürekli güncelleme yapan faal bir platformdur. Bu kuralları yakından takip ederek profilinizi sürekli güncellemeli ve yeni gelişmelere kendinizi adapte etmelisiniz. Ayrıca sadece kendi çevrenizde değil, dünyada oluşan sosyal medya modasını, popüler hale gelen durumları, yerli ve yabancı bir çok takipçiden öğrenebilirsiniz. Kendinizi sosyal medyada daha iyi ifade eden bir Instagram influencer olmak istiyorsanız takipçiler üzerinde bir etki yaratmanız gerekir.

Instagram İnfluencer Olmak İçin Sahte Sorular

Instagram üzerinde aldığınız yorumun fazlalığı popüler olmanızı sağlar. Fotoğraf paylaşırken altına soru sorarak takipçilerinizin ilgisini çekebilirsiniz. Mesela yemek yerken paylaştığınız fotoğraf için en sevdikleri yemeği sorabilirsiniz. Bu şekilde yapılan bir fotoğrafın altı yorumla dolacaktır. Yorum sayısı artan fotoğrafınızın keşfet sayfasında çıkma ihtimali artar. Bu yüzden sizi takip etmeyen birçok Instagram kullanıcısı sizi takip etmeye başlayabilir. Instagram influencer olma yolunda ilerlerken fotoğrafın altına gelen yorumları arttırmanın yollarını aramalısınız. Bu arayış Instagram influencer olma yolunda atacağınız önemli adımlardan biridir. Instagram üzerinde 1 milyonu geçen takipçi sayısı olan kullanıcılar çoğunlukla takipçilerine soru sorarak onları çekme yoluna gidiyor.

BU YAZI İLGİNİ ÇEKEBİLİR  Instagram Hesap Çalma Yöntemleri Nelerdir?

Kalitesi Yüksek İçerikler Oluşturun

Instagram influencer olma yolunda kaliteyi elden bırakmamanız gerekir.  Kalite size özgün ve yaratıcı içeriği değil aynı zamanda kaliteli görsele sahip olan içerikleri anlatmalıdır. Instagram üzerinde paylaşacağınız fotoğrafları çözünürlüğü yüksek bir makine ile çekmelisiniz. Bunun yanında profesyonel düzenlemeler de size yardımcı olacaktır. Instagram influencer olan kişiler şu sıralar vintage efektli fotoğrafları oldukça popüler olarak kullanıyorlar. Keşfet sayfasında çıkabilmek için trendleri takip ederek gelişmelere ayak uydurmalısınız.  Instagram üzerinde kaliteli içerikler üretirken ünlü ınfluencerların kullandığı içerikleri iyi inceleyebilirsiniz. Böylece oluşturacağınız kaliteli içerikler için referans alabilirsiniz.

İlgi Alanını Bulmak Şarttır

Instagram içinde içerik paylaşırken zevk alacağınız ve ilgilendiğiniz konulara yoğunlaşmanız gerekir. Salt takipçi kazanmak adına ilginiz olmayan konularda profil oluşturmanız takipçileriniz bu durumu anlayabilir. Böylece hem sizi takip etmekten vazgeçebilirler hem de siz de mutsuz bir sosyal medya deneyimi yaşayacaksınız. Merak etmenize hiç gerek yok. İlgi alanınızı geniş kitleler sevmeyebilir. Önemli olan sizin o içeriğe hakim oluşunuz ve paylaştığınız özgün içeriklerdir.

İçerik Planı Oluşturulmalıdır

Instagram influencer olmak için en önemli kurallardan biri de paylaşım düzenidir. Instagram üzerinden düzenli içerik üreten bir Instagram influencer olabilirsiniz. Düzensiz fotoğraflar paylaşan bir kullanıcı sosyal medyada popüler olamaz. Takipçiler Instagram influencer olan kişileri sürekli aktif görmek ister. Bu yüzden kendinize haftalık olacak şekilde bir içerik planı oluşturabilirsiniz. Ayrıca içerik planınız günün saatlerine uygun olmalı ve sosyal medyaya en çok girilen zaman dilimleri tercih edilmelidir. Çünkü sosyal medyanın en temel kurallarından biri de zamanlamadır. Mesela sabah saatlerinde saat 8 ile 9 arasında uyanma ve yolculukta telefonla zaman geçiren insanların oranı oldukça yüksektir.

[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir