Ana sayfa » Genel » Instagram Hikayesine Link Ekleme Nasıl Yapılır?
Instagram Hikayesine Link Ekleme Nasıl Yapılır

Instagram Hikayesine Link Ekleme Nasıl Yapılır?

Instagram uygulaması, son birkaç yılda en çok gelişme gösteren ve en çok kullanıcıyı kendine çeken sosyal medya uygulamasıdır. Bu uygulama fotoğraf ve video paylaşmak için geliştirilmiş bir uygulamadır.  Instagram sürekli kullanıcı çekebilmek adına yeni uygulamaları devreye sokuyor. Son devreye sokulan Intagram hikayesine link ekleme özelliği kullanıcıların oldukça yoğun kullandığı bir özelliktir.

Kullanıcılar sosyal medya ile tanıştığından beri çoğu alışkanlıkları değişme noktasına girdi. Eskiden sadece özel günlerde fotoğraf çekilir ve bu fotoğrafları özel olarak saklardık. Ancak sosyal medya öyle bir hal aldı ki her etkinlik sosyal medyada paylaşılır hale geldi. Yeni boyutta ise bu uygulamalardan para kazanabilir hale geldik. Instagram hikayesine link ekleme özelliği sayesinde birçok kullanıcı para kazanabilir hale geldi. Böylece Instagram hikayesine link ekleme bir reklam aracı olmayı başardı. Ancak bazı kullanıcılar bu özelliği tam olarak bilemeyebilir. Siz de hatrı sayılır bir takipçi sayısına ulaştığınız zaman Instagram hikayesine link ekleme özelliğini kullanarak sosyal medya hesabınızdan para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Instagram Hikayesine Link Ekleme İşlemini Neden Yapmalısınız?

Son yıllarda en büyük gelişme gösteren sosyal medya uygulamalarından Instagram, kullanıcıları daha fazla kendine çekebilmek ve uygulama üzerinde daha uzun süre vakit geçirmelerini sağlamak için bu işi paraya çevirme yoluna gitti. İlk adım olarak Facebook şirketi Instagram uygulamasını satın aldı. Facebook şirketi üzerinden de daha fazla reklam geliri elde edebilmek adına yeni reklam modelleri geliştirildi. Sosyal medya reklamlarını kullanan kişiler akla alınmayacak neticede başarılı sonuçlar elde ettiler.

Instagram son yaptığı güncellerimeler sayesinde hikaye özelliğini kullanıma sundu. Instagram hesabına hikaye ekleme özelliği sayesinde birçok kullanıcı Facebook uygulamasından daha fazla verim almayı başardır. Hikaye özelliğini kullanarak Instagram hikayesine link ekleme yöntemiyle 25 milyon işletme hesabı yepyeni reklam modellerini uygulamaya koydu. Böylece Instagram hesabına link ekleme özelliği birçok işletmenin üzerinde önemle durduğu bir konu haline geldi. Sizler de Instagram hesabına link ekleme yöntemiyle ürün ve hizmet potansiyelinizin müşterilerinize ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Böylece pazarınızı geliştirme şansına sahip olabilirsiniz. Instagram hesabına link ekleme sayesinde satışlarınızı katlamanız mümkün olabilir.

BU YAZI İLGİNİ ÇEKEBİLİR  Instagram Repost Nasıl Yapılır?

Instagram Link Ekleme Nasıl Olacak?

Instagram hikayenize link eklemek adına bazı ayarlamalar yapmanız gerekir. Öncelikle hesaba sahip olmanız gerekir. Bunun için kişisel hesabınızı ayarlar bölümünü kullanarak işletme hesabına çevirmeniz mümkün. İşletme hesabınız varsa da bu işlemi yapmanıza gerek yoktur. Instagram hesabınızda link kullanabilmek için en az 10 bn takipçiniz olmalıdır. Instagram hikayenizde yeni olmanız ve 10 bin takipçiniz olmaması durumunda link ekleyemezsiniz. Takipçi kazanabilmek adına öncelikle profesyonel destek almanız gerekir.

Instagram hesabına link ekleme işlemi yapmak için hikayeye bir görsel seçmeniz gerekir. Sonra da görselin üst tarafında bulunan zincir sembolüne tıklayabilirsiniz. Daha sonra istediğiniz linki buraya ekleyebilir ve takipçilerinizin ekranı yukarı kaydırarak paylaştığınız linke ulaşmalarını sağlayabilirsiniz. Instagram hesabınıza eklediğiniz link tüm takipçileriniz tarafından görülebilir. Ayrıca yaptığınız ayarlara göre sizi takip etmeyen kullanıcılar da sayfanıza girdiğinde paylaştığınız linki görebilirler.

Instagram Link Ekleme Özelliği İşlevselliği

Instagram hesabına link ekleme özelliği sayesinde birçok kolaylık sağlayabilirsiniz. Mesela kitap satışı üzerine bir hesabınız varsa kitabınızdan bir kesit takipçiler için sunabilir ve linkinizi de buna ekleyerek takipçilerinizin sitenize ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Bunun yanında  ürünlerinizin özelliklerini, farklı model ve seçenekleri hesabınıza ekleyebilirsiniz. Bunun yanında satış yaptığınız link de eklendiğinde kullanıcılar linke tıklayarak siteniz üzerinden paylaştığınız ürünü hemen satın alabilirler.

[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir