Ana sayfa » Instagram Destek » Instagram Hesap Silme (Kalıcı) Nasıl Yapılır?
Instagram Hesap Silme Kalıcı Nasıl Yapılır

Instagram Hesap Silme (Kalıcı) Nasıl Yapılır?

Instagram hesap silme işlemi üyeliği olanların bazı durumlarda kullanmak istedikleri bir özelliktir. Ancak sosyal medya şirketi bunu çok fazla istemediği için bu işlemi yapmak için dikkatli hareket edilmesini ister. İnsanlara bunun yerine bir süreliğine hesaplarını dondurma fırsatı sunuyor. Tabi bazı durumlarda insanlar eski hesaplarını tamamen silmek isteyebiliyor.

Silme işlemi yapılmadan önce bilinmesi gereken çok önemli detaylar var. Fotoğraflar, videolar, beğeniler, profil bilgileri, yorumlar ve takipçilerinizin tamamı kısaca o ana kadar yapılan her şeyin kaybolacağı unutulmamalıdır. Kalıcı bir silme işlemi yapmak demek bunların hepsinin silinmesi anlamına geliyor. Bunu kabul eden herkes istemesi halinde silme işlemini yapabilir.

Instagram Hesabı Silme Nasıl Yapılır?

Instagram hesabı silme ve bunu kalıcı olarak yapmak isteyenlerin bilmesi gereken ilk detay bu işlemi uygulama üzerinden yapamayacaklardır. Telefonunuz da bulunan tarayıcıyı kullanarak siteye girebilirsiniz. Ayrıca masa üstü üzerinden de giriş yaparak silme işlemini kalıcı olarak yapabilirsiniz.

  • Instagram Hesabınıza Giriş Yaparak Başlayın

Instagram hesabınızı silmek için ilk olarak yapmanız gereken www.instagram.com adresini kullanarak masaüstü üzerinden giriş yapmanız gerekiyor. Bu işlemi herhangi bir web tarayıcı üzerinden kullanıcı adınız ve şifrenizle yapabilirsiniz.

  • Hesabınızı Silin Sayfasına Girin

Hesabınızı silme işlemi için yapmanız gereken direkt olarak Instagram hesabı silme sayfasına girmeniz olacaktır. Bu sayfada sizden hesabınızı neden silmek istediğiniz sorulacaktır. Bununla ilgili olarak size silmeyip, size nasıl yardım edeceği hakkında bilgi verilecektir. Tabi siz kesinlikle silmek istiyorsanız yapmanız gereken şifrenizi girmek olacaktır. Bunu yaparken sizden emin olup olmadığınız dair son bir soru sorulacaktır. Bu soruya cevap vererek uzun süredir kullandığınız sosyal medya hesabınızı tamamen ortadan kaldıracak olan kararı verebilirsiniz. Ama bu konuda kesin bir kararınız yoksa size dondurma imkanı da verilmektedir. Burada her şey sabit olarak sizin için bekletilecek ve ne zaman dönüş yaparsanız o zaman tekrar aktif hale getirilecektir.

BU YAZI İLGİNİ ÇEKEBİLİR  Instagram Kullanıcı Adı Değiştirme Nasıl Yapılır?
Instagram Hesap Silme

Instagram Hesap Silme Yapmadan Bilinmesi Gerekenler

Instagram hesap silme işlemini yapmaya karar vermeden önce bunu kullanacakların bilmesi gereken bazı detaylar vardır. En önemlisi de yapılan tüm paylaşımların hepsinin silineceğidir.

  • Fotoğraflar
  • Hikayeler
  • Videolar
  • Hazırlanan profil
  • Beğeniler
  • Yorumlar
  • Takipçiler

Hesabınızı sildiğiniz andan itibaren yukarıda paylaştığınız her şeyin gideceğini bilmeniz gerekiyor. Bunu yapanların bilmesi gereken başka bir detayda, bu şekilde hesaplarını silenlerin tekrar aynı kullanıcı adıyla hesaplarını tekrar açamayacaklarıdır. Ayrıca bu hesabı tekrar aktif hale getirmenize de şirket tarafından izin verilmektedir.

Çok önemli bir karar olduğu için bunu aktif bir şekilde kullanmak kullanıcılar tarafından çok tercih edilmemektedir. Ancak istemeniz halinde Instagram bu hakkı tüm kullanıcılarına sunmakta ve ne zaman isterlerse kullanmalarına izin vermektedir.

Instagram Silinen Hesabı Geri Aktif Edebilir miyim?

Silinen IInstagram hesabınızı “Silinen Instagram Hesabı Geri Alma Formu”nu doldurarak tekrar aktif edebilirsiniz.

Silinen Instagram Hesabını Geri Alabilir miyim?

Silinen Instagram hesabınızı geri alabilirsiniz. Bunun için Instagram destek ekibine ulaşabilir size gönderilecek formu eksiksiz doldurabilirsiniz.

Instagram Hesabımı Silemiyorum Neden?

“Instagram hesabınızı silmeniz mümkün değil” uyarısı en fazla alınan hatalardan birisidir. Güvenlik nedeni ile Instagram hesabınızı silmenize izin vermeyebilir. Tekrar denemeniz durumunda başarıyla silebilirsiniz.

[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir