Ana sayfa » Instagram Destek » Instagram Hesap Çalma Yöntemleri Nelerdir?
Instagram Hesap Çalma Yöntemleri

Instagram Hesap Çalma Yöntemleri Nelerdir?

Instagram hesap çalma işlemleri çok çeşitlilik göstermektedir. Bunu profesyonel bir şekilde yapanlar olduğu gibi aynı zamanda amatör olarak ilgi duyanlarda olabiliyor. Bu işlemin yapılmasının altında çok farklı sebepler yatıyor. İnsanlar hoşlandıkları insanın özel hayatını öğrenmek, arkadaşlarına şaka yapmak veya onunla eğlenmek için bunu yapmak istiyorlar.

Tabi bu işlemi gerçekten kötü amaçla yapanlarda olabiliyor. Yani elde ettiği hesapta ki özel bilgileri ifşa etmek ve ondan fidye almak için yapanlarda olabiliyor. Masum bir yöntem olarak duruyor sanılsa da yapan kişinin niyeti bu işlemi farklı bir açıdan bakılmasına neden olunuyor. O nedenle dikkatli hareket etmek gerektiğini eklemek gerekiyor.

instagram hesap calma

Instagram Hesap Çalma Yöntemleri

Instagram hesap çalma işlemleri farklılık göstermektedir. Bu uygulayan kişinin konuyla ne kadar ilgili olduğuyla alakalı bir durumdur. Amatör ve profesyonel farkı bu noktada sizin de karşınıza çıkacaktır. Ama önemli olan doğru işlemi yaparak hesabın kontrolünü ele geçirmek olacaktır.

  • En çok tercih edilen yöntem hesaba ait şifreyi tahmin etmekten geçiyor. Bunu genellikle sizi tanıyan insanların üzerinde uygulayabilirsiniz. Genelde bu durum ayrılan çiftler arasında yaşanıyor. Birbirlerine ait hesapların şifrelerine bildikleri için onları takip etmek adına bunu deneyebiliyorlar.
  • Bir farklı yöntemdeyse daha çok profesyonel metotlar uygulanmaktadır. Anti virüs olmayanlar genelde bu nedenden dolayı hesaplarını kaybedebiliyor. Bu işlem genelde bilgisayara veya telefona güvenilmeyen sitelerden gelen trojanlar ile yapılıyor. Bu yapılan işlemle sadece Instagram hesabınız değil aynı zamanda diğer özel bilgilerinize de rahatça ulaşılabiliyor.
  • Instagram hesap çalma işlemlerinden birisi de sizi cazip gibi gelen uygulamalarla sizin kandırılmanız oluyor. Takipçileri öğrenme, hesabınıza bakanları görme adı verilen uygulamaları telefonlarına indiren masum insanlar bir anda hesaplarının elden gittiğine şahit olabiliyor. Böyle bir işlemin mümkün olmadığını unutmamanız ve ona göre bu tür uygulamalardan uzak durmanız gerekiyor.
  • Hesap çalma işlemlerinde kullanılan yöntemlerden birisi de şifre yenileme talebi göndermek oluyor. Tabi bunun için Instagram kullanıcısına ait olan mail adresini öğrenmek gerekiyor. Bunu öğrendikten sonra şifre yenileme linki üzerinden eski şifrenin yerine yenisini koyarak hesabı rahatça ele geçirmeniz mümkün olacaktır.
  • Bu dönemde en çok kullanılan Instagram hesap çalma yöntemi sosyal mühendislik olarak karşımıza çıkıyor. Bu işlemde teknik bilgi gerekmiyor. Telkin yöntemi kullanılarak o insana şifresini kendisini verecek konuma getirmek olacaktır. Tabi bunun için karşınızda ki insanı iyi tanımak ve ona göre hareket etmek gerekiyor.
BU YAZI İLGİNİ ÇEKEBİLİR  Instagram Repost Nasıl Yapılır?

Instagram ile ilgili tüm bilgilere hakim olun ve hesap çalınma risklerinden korunun! Instagram destek blogu her zaman sizinle!

Instagram Hesap Çalmak Yasal mı?

Instagram hesaplarını çalmak yasa dışıdır. Suç teşkil eder.

Hesabımı Nasıl Korumaya Alabilirim?

Instagram hesabınızı korumaya almak için hem e-posta hem de telefon ile onaylama yapmanız gerekir. Yedek kod oluşturmanızda faydanıza olur.

Instagram Hesabım Çalındı, Ne Yapmam Lazım?

Instagram hesabınızın çalındı ise hiç vakit kaybetmeden instagram destek merkezi ile iletişime geçin ve hesap kurtarma talebinden bulununuz.

[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir