Ana sayfa » Genel » Instagram Hesabım Kapatıldı Nasıl Açarım? İtiraz Formu
Instagram Hesabım Kapatıldı Nasıl Açarım

Instagram Hesabım Kapatıldı Nasıl Açarım? İtiraz Formu

Instagram hesabım kapatıldı ve açtırmak istiyor iseniz yazımızın tamamını okuyarak hesabınızı tekrar aktif hale getirebilirsiniz. Instagram hesapları yanlış kullanımlardan dolayı şirket tarafından kapatılabiliyor. Bu durum genelde kullanıcıların bilmeden yaptıkları telif alan paylaşımlar yüzünden olabiliyor. Ya da diğer kullanıcılar tarafından yapılan şikayetler yüzünden kapatılabiliyor. Genelde kapatma işlemi öncesinde size bir mail gelerek bu konu hakkında bir bilgi verilecektir. Bu durumla yüzleşmemek için düzenli olarak paylaşımları kontrol etmeli ve maillerinizi kontrol ederek yapılan uyarıları takip etmeniz gerekiyor.

Instagram hiçbir hesabı uyarmadan direkt olarak kapatmaz. Ancak önceden birkaç kez uyarı gelen hesaplar bir süre sonra hiçbir uyarı yapılmadan direkt olarak kapatılabilmektedir. Bu durum birçok kullanıcının canının sıkılmasına ve içerisinde ki bilgiler ile hesaplarını tekrar açmak isteyebiliyorlar.

Kapatılan Instagram Hesabını Tekrar Geri Açmak Mümkün mü?

Bir nedenden ötürü Instagram hesapları kapatılabiliyor. Bu durum karşısında yapılacak olan işlemler bulunuyor. Tabi doğru şekilde yapmak ve hatanın ortaya çıkmasına neden olan konunun affedilebilir bir şey olduğundan emin olmak gerekiyor. Genelde hesap kapatıldığında kullanılan mail adresine bilgi gelecektir. Bu gelen mail üzerinden hareket etmeniz gerekecektir. Instagram kapatılan hesapları tekrar açmak için kullanıcıların bir formu eksiksiz bir şekilde doldurmasını istiyor. Bunu yaparken gelişi güzel değil gerçekten onu hissederek yapmanız gerekiyor.

 • Karşınıza çıkacak olan form yardım bölümünde yer alacaktır. Sırayla doldurmanız gereken yerleri eklemeli ve ardından sorulan sorulara doğru cevaplar vermelisiniz.
 • Kullanılan hesap, işletme, kişi veya hizmete mi hitap ediyor.
 • Nüfus cüzdanında yazan isim ve soy isimi yazmanız gerekiyor.
 • Instagram hesabınızda bulunan kullanıcı adını net bir şekilde yazmanız gerekiyor.
 • Sürekli olarak kullandığınız e-mail adresini yazmanız gerekiyor.
 • Bulunduğunuz konumu, ülke, şehir ve açık adres olarak yazmanız gerekiyor.
BU YAZI İLGİNİ ÇEKEBİLİR  Instagram Fotoğraf ve Story Boyutu Nasıl Olmalı?

Tabi bu form geçici olarak kapatılan hesaplar için uygulanıyor. Bunun yanında telif hakkı, şiddet, ırkçılık, düşmanca hareket etme, cinsel içerikler ve birçok adresten giriş yapılması nedeniyle hesapların kapatılması da olabiliyor. Bunun içinde takip edilmesi gereken yöntemler bulunuyor.

Instagram Hesabım Kapatıldı Nasıl Açtırabilir

Instagram Hesabım Kapatıldı Nasıl Açtırabilirim?

Instagram hesabı kapatılanlar uygulama üzerinden giriş yapmaya çalıştıklarında karşılarında bir uyarı gelecektir. Hesabınız donduruldu veya hesabınız kapatıldı şeklinde gelen bu uyarı sonrasında yapmanız gerekenler var.

 • İlk olarak uygulamaya giriş yapmalısınız,
 • Hesabınızın kapatıldığında dair uyarıyı görmelisiniz,
 • Açık bir şekilde yazılı bir mesaj alacaksınız, burada hata olduğunu düşünenler için “Bize Bildirin” seçeneği görülecektir.
 • Bu noktaya tıklamalı ve karşınıza bir formun gelmesini sağlamalısınız.
 • Formu eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırlayıp gönder butonuna basmalısınız. Bu noktada mail adresinize bir kod gelecektir. Bu kodu not almayı unutmama ve maili yanıtlamalısınız.

Bu işlemi yaptıktan sonra yoğunluğa göre size en geç 1 hafta içerisinde kapatılan hesabınızla ilgili size bilgi verilecektir.

Instagram Kapatılan Hesabı Kurtarma

Instagram giriş ekranında “hesabınız koşullarımızı ihlal ettiği için kapatıldı.” uyarısı alıyorsunuz ve bunun haksız olduğunu düşünüyor iseniz, itiraz formunu doldurup hesabınızı tekrar açma ihtimalinizi olabilir.

Instagram hesabımı Neden Kapatılır?

Instagram hesabınızdan paylaştığınız içerikler, yazdığınız mesajlar ve şikayetler neticesinde inceleme altına alınabilir ve kapatılabilir.

Instagram Hesabım Engel Yedi, Tekrar Nasıl Açabilirim?

Instagram destek ekibi ile iletişime geçmeniz durumunda, kural ihlali veya aldığınız şikayetler incelenip hesabınızın tekrar açılmasını

[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir