Ana sayfa » Instagram Destek » Instagram Hesabı Nasıl Açılır?
Instagram Hesabı Nasıl Açılır?

Instagram Hesabı Nasıl Açılır?

Sosyal alanlarda Instagram uygulamasının oldukça sık kullanılır duruma gelmesinden dolayı hesap açanların sayısı da artış gösteriyor. Peki Instagram hesabı nasıl açılır? Hesabı açmak için öncelikle bunu nasıl yapacağınıza karar vermeniz gerekiyor. Çünkü hesabı hem uygulama aracılığıyla hem de bilgisayarınız üzerinden işlem yapabiliyorsunuz.

Aynı şekilde hesabınızın açılmasını sağlayan bu yolların hangisini tercih ettiğiniz büyük oranda değişiklik anlamına gelmese de bazı farklı ilerleme yollarını berberinde getirir. Instagram’a kayıt olmadan herhangi bir paylaşım veya başka bir işlemde bulunma şansınız olmamasından dolayı bu yolları bilmek son derece önemlidir. Hesap açmak için yapılması gereken adımlar da genel itibarı ile yönlendirmeler sayesinde kolaylıkla yapılır.

Hesabı Uygulama Üzerinden Nasıl Açarsınız?

Üye olarak yeni hesap açmak isteyenlerin ilk tercihi uygulama üzerinden bu işlemi yapmak olur. Çünkü adımlar daha hızlı ilerler.

Bunun için ise:

  • İlk olarak Instagram uygulamasını indirip kısa yol oluşmasını beklemelisiniz,
  • Ardından açılan ilk sayfada yer alan yeni hesap oluştur sekmesinden ilerlemelisiniz,
  • Sizden hesap açmak için e-posta adresi veya telefon numarası talep edilecektir,
  • Bir sonraki adım ise bilgilerin doldurulması olacaktır. Bilgilerinizi doldurduktan sonra kaydol butonuna basmalısınız. Onayla birlikte hesabınızın ana sayfasına iletilirsiniz.

Bilgisayardan Nasıl Oluşturulur?

Üye olmak ve Instagram’a giriş yapmak için diğer yol ise bilgisayardan olacaktır. Uygulamasını indirmeniz gerekmeden yapacağınız bu işlem de aynı şekilde hesap sahibi olmanızı sağlar. Arama motorunuza Instagram hesabı nasıl açılır şeklinde arama sonucu yazmanız veya direkt ana sayfaya gitmeniz yeterlidir. Bilgisayardan Instagram hesabı açılması için ana sayfaya ulaştıktan sonra yeni üyelik üzerinden ilerlemelisiniz. Aynı şekilde ad soyad kısmını doldurmalısınız. Dilerseniz onaylamadan önce gizlilik sözleşmesi kısmını da okuyabilirsiniz.

instagram hesabi nasil acilir

Hesabın Unutulması Halinde Ne Olur?

Talep edildiğinde telefondan Instagram açmak ile uygulamadan açmak arasında giriş yolu dışında fazla farklılık yoktur. Hesabınızı oluştururken unutulmaması gereken e-posta veya verdiğiniz telefon numarasıdır. Her türlü doğrulama ve giriş işlemleri için sizden talep edilecek olan en kesin bilgidir.

BU YAZI İLGİNİ ÇEKEBİLİR  Instagram Sayfası Nasıl Açılır?

Şifrenin Oluşturulması Neden Önemlidir?

Kullanıcıların hesap açma işlemikadar hesabınızın şifresini oluşturma da önemlidir. Doğum tarihi veya buna benzer olasılıklar başta olmak üzere kesin bir şekilde bunlardan uzak durarak şifre oluşturmalısınız. Kullanıcı adı üzerine Instagram hesabı çalınan sayısız insan vardır.

Instagram karanlık mod ile ilgili tüm bilgilere blog yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Gerçek Adınızı Kullanmanız Gerekir Mi?

Bilgileri doldururken doğrulukları kontrol edilmeyecektir.

Hesap Açma Sayısı Var Mıdır?

Herhangi bir kısıtlamanız bulunmaz.

Kullanıcı Adı Nasıl Belirlenir?

İnstagram yeşil tik vererek başkasının kullanmadığı hesabı bulmanızı ve işlem yapmanızı sağlar.

[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir