Ana sayfa » Instagram Destek » Instagram’da Engel Kaldırma Nasıl Yapılır?
Instagram Engel Kaldırma Nasıl Yapılır?

Instagram’da Engel Kaldırma Nasıl Yapılır?

Sizleri sosyal medya üzerinden rahatsız eden veya gizlilikle alakalı içinize sinmeyen bir durum olduğunda Instagram hesabınızdan engelleme işlemi yapabilirsiniz. Instagram hesabınız size özel ve son derece korunaklı olması zorunlu olan veriler içerir. Paylaşımlar yaptığınızda rahatsız olmamak veya istemediğiniz kişilerin profilinizi görmesini engellemek en doğal hakkınız olacaktır. Instagram’ın bunu sunmasının temelinde de gizlilik yatar. İstediğiniz kişinin hesabınızı görmesini veya engelleme özelliği ile size ulaşmasını engellemek mümkündür. Ayrıca engelleme işlemlerinden daha sonra istediğiniz zaman istediğiniz kişi için Instagram engel kaldırma gerçekleştirebilirsiniz.

Instagram Engelleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Engelleme özelliği birçok sosyal medya uygulamasında vardır. Fotoğraf ve video yükleme şansınızın olduğu Instagram da bu konuda özellikler barındırır.

Bu işlem için:

  • Arama sekmesine gelmelisiniz,
  • Engellemek istediğiniz hesabı yazmalısınız,
  • Çıkan hesaba tıklamalısınız,
  • Ardından üstte bulunan üç nokta kısmından kullanıcıyı engelle seçeneğine dokunmalısınız.

Bu sayede takip ettiğiniz veya etmediğiniz kişi olması fark etmeksizin kullanıcı artık sizi bulamaz veya iletişime geçemez. Kullanıcılar tarafından oldukça sık kullanılır.

Neden Engelleme Yapmak İstenir?

Instagram’da engellenen kişi artık engelleyen kişinin profilini bile görüntüleyemez. Instagram üzerinde farklı bir hesap açmadıktan sonra da iletişime geçemez. Kullanıcı adını değiştirmiş olması bile engelin kalkması anlamına gelmez. Engellediğim kişiye mesaj veya takip isteği yollamak için de engelin kaldırılması zorunludur.

instagram engel kaldirma

Engel Kaldırmanız İçin İzlenmesi Gereken Yol

Instagram’da engellenen kullanıcıyı yeniden aktif hale getirmek için de izlenmesi gereken basit bir yol vardır. İlk olarak giriş yapın. Kullanıcı adını arama sekmesine yazmalısınız. Sonra arama sonuçlarından bu ismi seçmelisiniz. Kişiyi arama adımını yapamadığınızda profilinizde bulunan engellenen hesaplar üzerinden arama yapma şansınız olur. Arama kısmına isim yazmak daha kolay olacaktır. Engel kaldırma işleminden dolayı herhangi bir sınırlama ile karşı karşıya kalmazsınız. Profile ulaştıktan sonra engelleme kaldırmak için üç nokta yazan kısma bakmalısınız. Bazen de engeli kaldır şeklinde ayrı bir ibare olabilir. Buradan onaylamanız durumunda engel hemen kaldırılacaktır.

BU YAZI İLGİNİ ÇEKEBİLİR  Facebook Sayfa Beğenisi Nasıl Arttırılır?

Instagram Engel Kaldırma İşlemleri Kaç Kez Yapılabilir?

Kullanıcılar tarafından engel nasıl kaldırılır sorusu kadar yeniden engellemenin nasıl yapılacağı da merak edilir. Bunun için herhangi bir sınırlama söz konusu olmaz. Çünkü kullanıcılar engelleme yaptıktan sonra yeniden engelleri kaldırmak istiyorlar. Bunun için yeniden engellemek veya kaldırmak için bir sınırlama ile karşı karşıya gelme şansınız yoktur.

Instagram ile ilgili tüm merak ettikleriniz, sormak istedikleriniz ve cevap aradıklarınız Instagram Destek blogumuzda sizleri bekliyor.

Engeli Kaldırılan Kişi Bunu Anlar MI?

Engeli kaldırdığınız kişinin bunu anlaması için hesabınızı arama kısmından kontrol etmelidir.

Engel Kaldırıldığında Bildirim Gider Mi?

Engel kaldırıldığında bildirim yollanmaz.

Engel Kaldırdığımızda Takip Durumu Değişir Mi?

Gizli hesap olması halinde yeniden takip isteği yollamanız gerekir.

[Toplam: Ortalama: ]

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir