Ana sayfa » Genel » Instagram Biografi Nasıl Hazırlanır Nasıl Olmalıdır?
Instagram Biyografi

Instagram Biografi Nasıl Hazırlanır Nasıl Olmalıdır?

Instagram hesabınızı daha ilgi çekici kılmak ve daha fazla takipçi kaznamak adına Instagram hesabınızın tüm detaylarını kullanmanız gerekiyor. Bu sayede Instagram üzerinden takipçiler hesabınıza daha fazla ilgi gösterir ve ilgi alanlarınızın ortak olduğu kullanıcılara daha rahat erişebilirsiniz. Bu alanda Instagram hesabınızı düzenlerken dikkat edeceğiniz ilk noktalarda biri profil resminiz ve profil adınızdır. Profil resmi ve profilinizdeki ismi belirledikten sonra da takipçilerinize daha iyi bir profil çizmek için Instagram biografi özelliğini kullanabilirsiniz.

Instagram biografi özelliği ile hakkınızda diğer kullanıcılara daha fazla bilgi verebilir ve ilgi alanlarınız hakkında çok daha fazla reklam yapabilirsiniz. Hal böyle olunca da hesaplarınız daha fazla ilgi görür. Ancak daha fazla takipçi kazanmak amacıyla Instagram biografi özelliğini nasıl kullanmanız gerekiyor?

Öncelikle Instagram hesabınıza giriş yapmanız gerekir. Hesaba girdikten sonra yapacağınız şey profilinize giriş yapmak. Buradan sonra da sağ üst bölümde yer alan “Profil Düzenle” kısmına tıklamanız gerekiyor. Profil düzenleme sekmesine girdiğinizde biografi bölümüne girmeniz gerekiyor. Bu bölümde 150 karakter ile biografinizi yazabilme şansına sahip oluyorsunuz. Bundan sonra profil bölümünüzde Instagram biografi bilgileriniz görülebiliyor.

Instagram uygulaması yayınlarınız için bir strateji geliştirseniz de takipçi elde etmek için önemsemediğiniz durumlar olabilir. Instagram profilinizde markanız ilk izlenimi yaratacaktır. Bu yüzden Instagram biografi profilinizin temel noktasıdır. Buradan Instagram üzerinde bir yere tıklayabilir ve bağlantı sağlayarak takipçi kazanabilirsiniz. Instagram biografi bölümünüz size, ziyaretçilerinize neyi sunduğunuzu, neyi önerdiğinizi ve niçin dikkat etmek gerektiğini göstermek adına 150 karakterlik bir metin alanı sağlıyor.

Instagram Biyografi Bölümünde Neler Olmalıdır?

Instagram biografi fikri geliştirmeden önce profilinizde yer alan bileşenlerin ne işe yaradığını bilmeniz gerekiyor:

BU YAZI İLGİNİ ÇEKEBİLİR  Instagram Hikayesine Link Ekleme Nasıl Yapılır?

Adınız: Bu alana girdiğiniz metin, Instagram biografi bölümünün en üst kısmında koyu görülür ve buraya 30 karakterlik giriş yapabilirsiniz. Adınıza bir özellik de ekleyebilirsiniz ya da markanızın neyle ilgili olduğunu netleştirmek adına bir anahtar kelime ya da iki anahtar kelime uygulamanız mümkündür.

Kullanıcı Adınız: Bu bölüm Instagram kimliğiniz olarak bilinir. Profilinize ait URL’nin bir bölümünü oluşturur. Bu yüzden kullanıcı adı çok dikkatli bir şekilde seçilmelidir. Kullanıcı adınız diğer sosyal medya ağlarında tanıtıcınızla tutarlı hale gelmeli, böylece kullanıcıların birden fazla ağda eş zamanlı etiketlenmesi kolay hale gelir.

Web Sitesi: Taklanabilecek bir bağlantı gönderebileceğiniz Instagram üzerindeki tek yer Instagram bölüm burasıdır. İstediğiniz değişikliği yapabilir ve en yeni ya da en önemli içeriğinize burada er verebilirsiniz. Buna e olarak özel bir kampanya ya da Instagram’dan gelen ziyaretçilere özel olarak konuşan bir açıklama sayfasına bağlantı linki koyabilirsiniz.

Instagram Biografi: Profilinize ait Instagram biografi, kim olduğunuzu ve ne yaptığınızı açıklamanız, markanızı tanıtmanı, ideal kitlenize doğru adreste olduklarını göstermeniz adına yardımcı olan bölümdür. Bu bölümde açıklama için küçük bir metin yeri vardır. Sadece 150 karakter hakkınız bulunur. Bu yüzden Instagram biografinizi öne çıkarmak adına yaratıcılık yönünüzü öne çıkartmanız en önemli kuraldır.

Instagram Biografi Alt Alta Yazma

  • Bilgisayardan Instagram hesabınızı açın ve profil sekmesine gelin.
  • Profil düzenleme bölümüne giriş yapın.
  • Karşınıza gelen Instagram biografi bölümünden yazmak istediğiniz metni yazın ve alt satıra geçmek için Shift ve Enter tuşlarına eş zamanlı basın. Sadece Enter ile alt satıra geçerseniz yazıklarınız yan yana çıkar. Yazdığınız satırların alt bölüme de geçmesi için bu iki tuşa aynı anda basarak alt bölüme gelmelisiniz.
  • Profilinizi telefon üzerinden kontrol ederseniz Instagram biografi bölümünüzdeki metnin alt alta geldiğine şahit olursunuz.
BU YAZI İLGİNİ ÇEKEBİLİR  Facebook Sayfa Beğenisi Nasıl Arttırılır?

Instagram Biografi Ortalayarak Yazma

Instagram biografi ortalama işi için aslında boşluk tuşu yeterlidir. Ancak biyografinin başına boşluk bıraktığınızda yazı ortalanır. Bu durumu Instagram hesabınızdan direkt olarak yapabilmeniz mümkün değildir. Telefonunuzda mesaj ya da whatsapp uygulamasını açarak mesaj yazma bölümüne gelin. Yazacağınız Instagram biografi metninden önce 8 ya da 10 defa boşluk bırakın ve sonrasından istediğiniz metni yazın. Daha sonra boşluklarıda kapsayacak biçimde yazdığınız metni seçin ve kopyalayın. Daha sonra Instagram biografi bölümüne kopyaladığınız yazıyı yapıştırın.

[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir